Erdoğan: Sandıkta verilen mesajı, en ince detayına kadar inceliyoruz

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bursa İl Başkanlığı’nın bayramlaşma törenine canlı bağlantı ile katıldı. 

Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar:

“Gazze’ye en fazla yardım gönderen ikinci ülkeyiz”

“Gazze başta olmak üzere, gönül coğrafyamızın farklı köşelerinde kardeşlerimiz zulüm görüyor, katliama uğruyor, açlık ve kıtlık çekiyor. İşgal altındaki topraklarında on yıllardır baskıya, şiddete, eziyete maruz kalan Filistin halkı, bayramı da hüzünle geçiriyor. 

İnşallah bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Filistin davasına sahip çıkmaya, Gazzeli mazlumların yanında olmaya devam edeceğiz. Ülkemizin 21 yıldır mazlumlarla dayanışma noktasında sergilediği dik ve dirayetli duruşu yok sayanları bugün bir kez daha Allah’a havale ediyoruz. Yalan, manipülasyon ve çarpıtma üzerinde kendi devletine ve milletine iftira atanları, akla, vicdana ve ferasetle davranmaya davet ediyoruz. Türkiye, Gazze’deki zulmün durması ve bölgede barışın hakim olması için elinden gelen her şeyi yapmıştır ve yapmaktadır. Bugüne kadar bölgeye gönderdiğimiz toplam 45 bin tonluk insani yardımla, ülkemiz dünyada Gazze’ye en fazla yardım yapan ikinci ülke olmuştur. Ülkemizin Gazze ve Filistin için tüm imkanlarını nasıl seferber ettiğini ülkemizdeki istismarcılar görmese de sahadaki mazlumlar çok iyi görüyor.

“İsrail’e yönelik tedbirlerimiz devam edecek”

Son olarak, havadan da Gazze’ye insani yardım çabalarımızın engellenmesi dolayısıyla, İsrail’e yönelik ilave tedbirler aldık. Bu tedbirlerimizi BM Güvenlik Konseyi ile Uluslararası Adalet Divanı kararları uygulanıncaya, Gazze’ye kesintisiz, engelsiz ve yeterli miktarda insani yardım ulaştırılıncaya kadar devam ettireceğiz. Birileri bilmese, hatta bildikleri halde çarpıtsalar da biz tarih ve vicdan önünde kardeşlik vazifemizi hakkıyla yerine getirme gayretindeyiz. Bu uğurda bedel ödesek dahi, Allah ömür verdikçe mazlumlara kol kanat germekten geri durmayacağız. 

Sandıkta verilen mesajı, en ince detayına kadar inceliyoruz.

Bu mübarek günleri, 81 vilayetimizde bir kucaklaşma seferberliğine dönüştürerek, ruhuna, anlamına ve önemine uygun şekilde idrak edelim. AK Partili kadroların, her alanda olduğu gibi milletimizin bayramı bayram gibi yaşamasına öncülük edeceğine inanıyorum.”

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x