Premier Lig’de Şok! Bir Futbolcu “Gülme Gazı Bağımlılığı” Nedeniyle Acil Tedaviye Alındı

Premier Lig futbolcusu, gülme gazı bağımlısı olduğu bildirilen bir endişe kaynağı ile daha önce alarma geçmiş ve şimdi de acil servislerde tedavi altına alındı.

Birleşik Krallık’ta 2023 yılında yasa dışı ilan edilen nitro oksit madddesi, tekrarlayan suçlular için iki yıla kadar hapis cezası getirirken, satıcılar ise 14 yıla kadar ağır hapis cezasına çarptırılabilirler.

Daily Mail’in haberine göre, oyuncunun evine ziyarete giden arkadaşı, nitro oksit kutularıyla dolu bir ortamla karşılaşınca endişeyle tedavi için yardım çağırmış. Sağlık görevlileri daha sonra yerine geldiğinde ise oyuncuyu ‘sert bir şekilde uyardıkları’ belirtiliyor.

REHABİLİTASYON GİRİŞİMLERİ BAŞARISIZ MI?

Futbol yıldızının, bu sezonun başlarında bağımlılığını yenmek için rehabilitasyona başvurduğu ancak eski alışkanlıklarına geri döndüğü iddia ediliyor. Kulübü ise yaşanan olaydan haberdar olduğunu ve oyuncunun bağımlılıkla mücadelesine destek verdiğini belirtiyor.

Birleşik Krallık hükümeti, nitro oksit istismarı ve buna bağlı anti-sosyal davranışları engellemek adına cesur bir adım atmış durumda. Nitröz oksit, 31 Aralık 2023’ten itibaren İngiltere ve Galler’de C Sınıfı uyuşturucu olarak sınıflandırıldı. Bu da bulundurma, tedarik ve üretimin artık yasa dışı olduğu ve ciddi cezalara tabi tutulabileceği anlamına geliyor.

Bu kararla ilgili konuşan Polislik ve İtfaiyeden Sorumlu Devlet Bakanı Chris Philp, “Bu sadece nitro oksidin kötüye kullanılması sağlık açısından tehlikeli olmakla kalmıyor, aynı zamanda yasa dışı ve bunu bulunduranların da sonuçlarına katlanacak.” şeklinde açıklamada bulundu.


​​​​​​​

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x